3D TASARIM

3D MODELLEME

 

 

3d tasarım nedir ?

her yeni bir güne başladığımızda haberlerde, sosyal medyada gördüğümüz teknoloji yeniliklerinin hayatımızı daha pratik hale getirdiğini, eski zamanlarda çok zor olarak bilinen şeyleri kolaylaştırdığını ve hayat kalitemizi artırdığını farkediyoruz. Ancak gelişen teknolojiler, aslında farkında olsak da olmasak da bir teknolojinin daha hayatımızda daha önemli olmasını sağladı , o teknoloji 3 boyutlu gerçeklik   Resim sanatı, edebiyat sanatı, sinema sanatı ve mimari tasarım gibi pek çok alanda artık 3 boyutlu tasarımlara ulaşmak mümkün. Teknolojinin hayatımıza sunduğu şeylerden biri de 3d gerçek boyutlu tasarım. Hazırsanız adeta gerçek dünya hissi yaşatan 3d tasarım nedir ?  3d modelleme nelerde kullanır gibi soruların cevaplarını veriyoruz.

 

 

 

 

3D TASARIM UZMANI

 

İyi bir 3d tasarım uzmanı olmak demek mükemmel  ötesi 3d modeller tasarlamanızda önemli bir rol oynar. 3d model bir nesneyi 3 boyutlu tasarım görüntüsünde ve  taleb edilen bir model olarak tasarlamaktır. 3d modeller geliştirme sürecindeyken 3b modelleme’ denilir. 3d modeller dijital üretimin temel bileşeni olmaktadır ve aynı zamanda da 3d baskı, iç mekan tasarımları, mimari tasarım, film tasarımı, oyun tasarımı ve animasyon tasarımı gibi alanlarda oldukça sık kullanılır.

 

 

3D MODELLEME

3d modelleme, teknolojideki yenilikler ile birlikte oldukça gelişti. 3d modellemenin kullanımı artık tıp da ve mimarlık da dahil olmak üzere bir çok sektörde yaygınlaşmaya başladı. Mesela evinizi yenilemek istiyorsunuz ulaşın bize siz gözünüzde canlandırın biz 3d mimari modelleme çalışması ile size sunalım. İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

 

 

DENİZLİ WEB DİJİTAL